Історія проекту PDF Друк e-mail

Інститут публічного врядування ім. Джона Гленна університету штату Огайо реалізує Програму сприяння парламенту України ІІ в Україні з вересня 2008 р. Програма разом з парламентом та органами виконавчої влади України працює над покращенням законодавчої політики в Україні. Університет штату Огайо діє за контрактом з університетом Індіани, який адміністрував Програму сприяння парламенту у період з 1994 по 2008 рік через Інститут державного управління та охорони довкілля.

Програма сприяння парламенту (ПСП) надавала технічну та консультативну підтримку українському парламенту з метою просування ефективніших демократичних змін у парламенті та покращення взаємодії між законодавчою та виконавчою гілками влади. ПСП-ІІ зосередиться на вдосконаленні законодавчої політики у законодавчому та виконавчих органах.

ПСП почала працювати в Україні у 1994 р. Проект народився в результаті трьох парламентських обмінів між народними депутатами Верховної Ради України та конгресменами США у 1990-1993 рр., організованих Інститутом державного управління та охорони довкілля  університету Індіани спільно з Фондом «США-Україна».

У середині 1994 р. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) знайшло можливість підтримати ці зусилля, і до 1998 р. університет Індіани та фонд «США-Україна» спільно реалізували Програму сприяння парламенту України, надаючи пряму допомогу парламенту через навчальні поїздки, консультації, конференції, підготовку аналітичних матеріалів та порівняльних досліджень, а також переклад і публікації.

У 1998 – 2008 рр. ПСП розширила свою сферу діяльності у тісній співпраці університету Індіани та українських партнерів і консультантів.

У серпні 2003 р. USAID надало фінансування для 5-річної Програми демократичного зміцнення парламенту, орієнтованої на задоволення конкретних потреб українського парламенту в контексті двох важливих політичних подій у країні: президентських виборів 2004 р. та парламентських виборів у березні 2006 р.
 

Слідкуйте за повідомленнями:

  • Facebook: PDPII
  • Twitter: PDPII
  • YouTube: PDPukr
Програма сприяння Парламенту України (ПСП ІІ)