Програма стажування PDF Друк e-mail

http://interns.org.ua

 

Програма парламентського стажування була заснована у 1995 р. Асоціацією колишніх конгресменів США спільно з Верховною Радою України. З 2000 р. адміністрування програми здійснює Програма сприяння парламенту на основі угоди про співробітництво з USAID. З 2010 року Програма адмініструється Асоціацією випускників Програми стажування «Лігою Інтернів» за допомогою Програми сприяння парламенту.

Метою Програми є надання молодим українським професіоналам можливості взяти пряму участь у законодавчому процесі, що стане початком їхньої майбутньої політичної, законодавчої або публічної кар’єри та підтримає демократичні принципи роботи парламенту України та центральних урядових органів. Програма діє вже 17-й рік. За цей час більше 1100 українських студентів, аспірантів та молодих політиків отримали нагоду попрацювати у різних парламентських комітетах і управліннях, а тепер — і в центральних органах виконавчої влади.

Учасники програми проходять жорсткий конкурсний відбір і можуть працювати повний робочий день, неповний робочий день або надавати допомогу законодавчому або виконавчим органам як волонтери. Перші дві категорії інтернів можуть отримувати матеріальну підтримку для часткового покриття витрат з проживання.

У 2008 р. Програма стажування була розширена на установи керівних органів виконавчої влади.

 

Діяльність Програми парламентського стажування:

 

1. Стажування

Учасники Програми добираються для стажування на повний і неповний робочий день. Восени (жовтень/листопад) вони розпочинають виконання своїх обов’язків у різних комітетах та управліннях Секретаріату ВР.

Протягом періоду стажування учасники Програми виконують функції штатних працівників парламенту, наприклад:

•     готують короткі записки з різних питань для голів комітетів, персоналу та народних депутатів у сфері компетенції комітету;

•     готують короткі аналітичні звіти з існуючих законодавчих проблем;

•     беруть участь у підготовці законодавчих актів, готуючи проекти законів для першого читання та складаючи порівняльні таблиці з пропозиціями до другого і третього читання;

•     надають допомогу членам та персоналу комітетів на підтримку їхньої ефективної роботи.

Інтерни щомісяця звітують про свою діяльність у Верховній Раді України.

2. Навчання

Програма організує різні тренінги для підвищення освітнього рівня інтернів. З 2001 р. інтерни проходять курс з аналізу державної політики, семінари з теорії права, гендерної політики і аналізу, а також Регламенту Верховної Ради.

3. Розвиток лідерського потенціалу

Одне із завдань програми полягає у підвищенні рівня політичної культури інтернів та підготовки їх до майбутніх керівних позицій. З цією метою організовуються заняття з розвитку лідерського потенціалу, на яких вони зустрічаються з відомими українськими політиками та громадськими діячами.

4. Соціальна активність

Більшість інтернів прибувають з регіонів України, тому їх цікавлять культурні аспекти життя столиці. Програма передбачає екскурсії до різних музеїв та державних установ.

 

 

Слідкуйте за повідомленнями:

  • Facebook: PDPII
  • Twitter: PDPII
  • YouTube: PDPukr
Програма сприяння Парламенту України (ПСП ІІ)