Про ПСП II PDF Друк e-mail

З 1994 р. Програма сприяння Парламенту України (ПСП II) надає народним депутатам України, Апарату Верховної Ради України та секретаріатам комітетів Верховної Ради України порівняльну інформацію, проводить тренінги та консультації щодо ефективної роботи парламентських органів, належного виконання парламентських функцій та зміцнення спроможності єдиного законодавчого органу України, сприяючи в досягненні більшої прозорості його роботи та покращенні доступу громадян до законотворчого процесу.

 

Зважаючи на успіх попередніх років співпраці з Парламентом, у вересні 2008 року Програму було продовжено з метою надання технічної допомоги Верховній Раді України та започаткування співпраці з Адміністрацією Президента України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України та окремими міністерствами. У 2009 році ПСП ІІ ініціювала програму співпраці з Верховною Радою Автономної Республіки Крим (ВР АРК). У травні 2011 року діяльність ПСП II знову продовжено на 2 роки (до липня 2013).

ПСП ІІ зосереджує увагу на ефективних механізмах розвитку законотворчої політики і посиленні спроможності законодавчої та виконавчої гілок влади у цій царині. У своїй діяльності Програма сприяння Парламенту України ставить собі за мету досягнення таких результатів:

  • Консультативний, прозорий законодавчий процес підвищить ефективність і підзвітність діяльності виконавчої та законодавчої гілок влади.

 

  • Українські інституції матимуть потенціал і технічні навички, необхідні для підтримки ефективного та прозорого процесу прийняття рішень законодавчою та виконавчою гілками влади.

 

  • Українські організації громадянського суспільства відіграватимуть більш вагому роль у розгляді, розробці та моніторингу законодавчих рішень і політики.

 

  • Верховна Рада Автономної Республіки Крим розширить свій потенціал щодо співпраці з Верховною Радою України та інститутами громадянського суспільства.

 

ПСП бере участь у робочих групах із удосконалення законодавчих актів, що стосуються роботи Парламенту (Регламенту Верховної Ради, Закону про комітети Верховної Ради, бюджетного законодавства тощо), а також інших законів, що стосуються різноманітних аспектів державної політики.

 

Фахівці ПСП розробили низку тренінгових програм і, спільно з народними депутатами, Апаратом Верховної Ради України, проводять для помічників-консультантів народних депутатів, представників виконавчої гілки влади та організацій громадянського суспільства такі тренінги: «Доступ громадськості до законотворчого процесу», «Використання сучасних комунікативних технологій та заходи, пов’язані з реалізацією закону України «Про доступ до публічної інформації», «Інтегрування принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в програмах місцевого розвитку», «Використання сучасних методик розробки та аналізу законопроектів».

photo1_

Тренінг для тренерів (Сімеїз, вересень, 2010)

 

ПСП II надає малі ґранти українським неурядовим організаціям для підготовки досліджень та аналітичних матеріалів, проведення тренінгів, видання публікацій та для впровадження спеціальних проектів, наприклад –Українській бібліотечній асоціації: проект «Мережа пунктів доступу громадян (Мережа ПДГ) до інформації органів державної влади у бібліотеках України». Метою створеної у 2009 році Мережі ПДГ є покращення поінформованості громадян щодо діяльності законодавчої та виконавчої гілок влади та поліпшення доступу громадськості до законотворчого процесу.

photo2_

Сільські бібліотеки Тульчинського району приєдналися до Мережі пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади (Березень, 2011)

 

Традиційним стало проведення у Верховній Раді України спільно з Апаратом презентацій-виставок ресурсів організацій, які надають технічну та аналітичну допомогу Парламенту України. Перший такий ярмарок відбувся 1998 року, другий, третій та четвертий – відповідно у 2003, 2006 та 2008 рр. У п’ятому Інформаційному ярмарку 2009 року взяли участь 40 організацій, серед яких 16, що підтримуються USAID та американським урядом, 12 українських громадських організацій і 12 програм, які впроваджуються європейськими організаціями та ООН. З 2011 року традиція проведення інформаційних ярмарків поширилася на Верховну Раду АР Крим.

photo3_

Перший Інформаційний Ярмарок у Верховній Раді Автономної Республіки Крим (Червень, 2011)

 

У 2006 році Програма сприяння Парламенту України започаткувала серію видань для народних депутатів України та їх помічників-консультантів під назвою «Законотворчість». Публікації присвячені різним аспектам парламентської діяльності. Програма підготувала 13 довідників цієї серії, які, разом із іншими виданнями ПСП II, поширюються у Верховній Раді України, розсилаються центральним та місцевим органам виконавчої влади, громадським організаціям та більш ніж 400 бібліотекам України. Усі публікації є на веб-сайті ПСП II: http://www.pdp.org.ua

photo4_1

Публікації ПСП та ПСП II


З 1995 року у Верховній Раді України діє Програма парламентського стажування молоді. Програму стажування було засновано за спільної ініціативи Верховної Ради України та Асоціації колишніх конґресменів США за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. За 16 років більше ніж 1100 представників української молоді стали учасниками Програми стажування і близько третини з них залишилися працювати в Парламенті України та органах державної влади. У 2008 р. ПСП II започаткувала Програму стажування молоді у центральних органах виконавчої влади та з 2010 року – у Верховній Раді АРК. З 2000 року Програму парламентського стажування адмініструє ПСП ІІ у співпраці із Апаратом Верховної Ради України, а з жовтня 2010 року частину адміністративних функцій Програми парламентського стажування здійснює Асоціація випускників Програми «Ліга Інтернів» (www.interns.org.ua).

photo5

Випуск інтернів 2010-2011 рр Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади (Липень, 2011)


ПСП ІІ адмініструється Інститутом публічного врядування ім. Джона Ґленна (ІПВімДҐ) університету штату Огайо за контрактом з університетом Індіани. Програма здійснюється за підтримки Агентства США з міжнарод­ного розвитку.

Керівники програми:

Д-р Чарльз Вайз Директор ПСП II, Директор ІПВімДҐ

Д-р Тревор Браун Фінансовий директор ПСП II, Заступник директора ІПВімДҐ

Елеонора Валентайн Директор ПСП ІІ в Україні

Едуард Рахімкулов Заступник директора ПСП ІІ в Україні

 

Контактна інформація українського представництва:

01010, Україна, Київ

вул. Івана Мазепи, 6-В

тел.: +380 (44) 278 2224

факс: +380 (44) 278 2136

моб.: +380 (50) 356 2099

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

95006, Україна,

м. Сімферополь,

вул. Карла Маркса 40, оф.8

тел./факс: +380 (652) 60-19-54

моб: +380 (50) 411-12-73

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

www.pdp.org.ua

http://www.osu.edu/

Контактна інформація представництва у США:

John Glenn School of Public Affairs

Ohio State University

310 Paige Hall

Columbus, OH 43210

Phone:  +1 : (614) 292-4533

www.iupdp.org


 

 

Слідкуйте за повідомленнями:

  • Facebook: PDPII
  • Twitter: PDPII
  • YouTube: PDPukr
Програма сприяння Парламенту України (ПСП ІІ)